Hemen Yaz
Hemen Ara

Ücretsiz deneme dersi için hemen formu doldur!


Almanca Öğrenmek İstiyorum

Bilgi Al

Diğer Yazılar

Almanca Öğrenmek İstiyorum

Bir dil öğrenmenin ilk aşaması olarak nitelendirilebilen istek, karar vermek ve kararı uygulamak için son derece önemlidir. “Almanca öğrenmek istiyorum.” ya da “İngilizce öğrenmek istiyorum.” gibi kişinin ihtiyacına ve tercihine göre gelişebilen dil öğrenme isteği, farklı aşamalardan geçilerek neticeye kavuşturulmaktadır. Biz de bu yazımızda “Almanca öğrenmek istiyorum.” diyenlere yardımcı olmak adına birkaç önemli noktaya değindik.


İşte “Almanca öğrenmek istiyorum.” diyerek dil öğrenme işine girişen bireylere tavsiyeler:

Almancayı Merkeze Alın

“Almanca öğrenmek istiyorum.” diyenlerin ilk etapta yapması gereken, Almancayı hayatın merkezine almaktadır. Bunu gerçekleştirmek için şunlar yapılabilir;


Günde en az 4-5 tane Almanca şarkı dinleyin.

İzlediğiniz yabancı dizileri Almanca dublajla ya da Türkçe dizileri Almanca altyazı ile izleyin.

Günlük tutuyorsanız Almanca dilinde tutmaya başlayın.

Almanca öğrenmek istiyorum diyorsanız, son olarak da günde en az 1 kısa metin okuyun.

Almanca öğrenmek için yola çıkan bireylerin ilk aşamada gerçekleştirebilecekleri bu yöntemler, Almanca öğrenme süresini kısaltmaya yardımcı olmaktadır.


Not: Bu konu hakkında daha detaylı bilgi için Sıfırdan Almanca Öğrenmek konulu yazımızı inceleyebilirsiniz.

Almanca Kursuna Katılın

“Almanca öğrenmek istiyorum.” mottosuyla yola çıkan bireylerin yapması gereken diğer şey de kendilerine uygun bir Almanca kursu bulmalarıdır. Almancayı hayatın merkezine almak her ne kadar başlangıç için yeterli olsa da, dili her yönüyle öğrenmek için profesyonel bir destek her zaman gereklidir. Kelime, gramer ve yazma gibi farklı konuların bir arada götürüleceği Almanca kursu, hem öğrenme süresini kısaltır hem de alıştırmalarla dili çözümlemenin kapılarını açar.


Eğer siz de “Almanca öğrenmek istiyorum.” düşüncesine sahipseniz, American Time Beşiktaş olarak verdiğimiz Almanca kursu programımızı tercih edebilir ve sınırsız desteğimiz ile Almancayı en iyi şekilde öğrenebilirsiniz.