Hemen Yaz
Hemen Ara

Ücretsiz deneme dersi için hemen formu doldur!


  • Anasayfa
  • Blog
  • Beşiktaş İngilizce Kursu Nasıl Seçilir?

Beşiktaş İngilizce Kursu Nasıl Seçilir?

Bilgi Al

Diğer Yazılar

Beşiktaş İngilizce Kursu Nasıl Seçilir?

Türkiye’de yaşayanlar, daha kolay iş bulabilmek ya da yurtdışına çıkabilmek için İngilizce öğrenmek istemektedir. Beşiktaş İngilizce kursu her seviyede eğitim veriyor. İngilizce kurs seçimi yapmak isteyenler, kendi hedeflerine uygun seçim yapmaya çalışmaktadır.


İngilizceyi daha iyi öğrenebilmek için doğru kurs seçimi yapmak gerekir. Öğrenilmek istenilen İngilizcenin hangi seviyede olması ya da hangi amaçla olduğu belirlendikten sonra kurs seçimi yapılmalıdır.

İngilizce Kursu Seçerken Göz Önünde Bulundurulacaklar

Uluslararası alanda en çok kullanılan ve tercih edilen İngilizceyi öğrenebilmek için kurs seçimi yaparken nelerin göz önünde bulundurulması gerektiği iyi bilinmelidir. İngilizce kurs hizmetleri verilirken, dikkat edilmesi gereken hususlar hakkında da bilgi veriliyor. İngilizce kursunun uyguladığı eğitim programı nedir?


Kursu verecek hocaların deneyimleri ve tanınırlığı,

Eğitim sonunda sertifika veriliyor mu?

Katılamadığın dersler için telafi var mı?

Eğitim ücretleri,

İngilizce kursunu ziyaret ederek, tüm sorulara cevap bulabilir ve verilen eğitim kalitesini yakından gözlemleyebilirsiniz.

İngilizce Kurs Eğitim Sisteminin İncelenmesi

İngilizce kursunda, farklı eğitim programları uygulanıyor. Genel İngilizce için kayıt yaptıranlara konuşma ağırlıklı eğitim verilir. İngilizce konuşmanın geliştirilebilmesi için okuma, yazma, dileme ve konuşma programları oluşturularak, öğrencilerin İngilizce konuşma hedeflerine ulaşmaları sağlanır. Eğitimin hedefe ulaşabilmesi için öğrencilerin İngilizce bilgi seviyelerine göre özel müfredat hazırlanır. Kurs seçiminde bu işlemlerin yapıldığına dikkat edilmelidir.

Eğitim Planının Yakından İncelenmesi

İngilizce kursu nasıl seçilir sorusuna cevap arayanlar, dikkat etmeleri gerekin hususları önem sırasına göre sıralamalıdır. Dikkat edilecek ilk konu eğitim planıdır ve içeriğinin öğrenilmesidir.


Eğitim programı içeriğinde yer alan konulara hangi oranlarda ağırlık verildiğini inceleyin. İngilizce kursundu, daha detaylı bilgiler alabilmek için kurs yöneticilerine kafanıza takılan tüm soruları sormaktan çekinmeyin ve her şeyi öğrenin.

İngilizce Kursunu Verecek Hocaları Bilinirliği

İngilizce kursu seçimi yaparken, hedeflediğiniz seviyede İngilizce öğrenebileceğiniz tüm imkânların sunulduğunu görmelisiniz. Bunun için en önemli hususlardan birisi, kursu verecek olan hocaların bilinirliği ve eğitim konusundaki tecrübeleridir.


Kurs seçimi ve kayıt işlemlerini yapmadan önce hocalarla birebir diyalog kurmak, alacağınız eğitim için doğru fikirler edinmenizi sağlar. Hocaların derslerde hangi yöntemleri kullandıklarını ve öğrencilere nasıl destek olduklarını görerek karar verebilirsiniz.

Online Eğitim İmkânları

İngilizce kursu, son yıllarda online olarak verilmektedir. Online eğitim seçeneğinin sizlere sunacağı avantajları belirledikten sonra kurs seçimi yapabilirsiniz. Online İngilizce kursu hizmetlerinin yaygınlaşması, öğrencilere birçok avantaj sağlamaya başlamıştır.


Bu avantajlar şunlardır;


Farklı şehirlerde ya da semtlerde olsanız bile online derslere katılabilirsiniz,

Özel ders niteliğinde verilir,

Derslerde kendinizi daha rahat hissedersiniz,

Kendi programınıza göre ders saatlerini belirleyebilirsiniz.

İngilizce öğrenmek için kurs seçimi yaparken, online seçenek tüm öğrencilere sunulur ve eğitimler eşit şartlarda verilir.

İngilizce Kursu Kitap Ve Materyalleri

Uluslararası geçerliliğe sahip olan İngilizceyi öğrenmek için kurs seçimi yaparken, eğitimlerde kullanılan kitap ve materyallerin ücretsiz olup olmaması her öğrenci için önemlidir. Beşiktaş’da İngilizce Kursu seçimi yaparken, bu konuda araştırma yapmalısınız.


İngilizce kursunda, eğitim verilen tüm yabancı dil seçenekleri için kullanılan kitap ve materyaller öğrencilere ücretsiz olarak verilir. Öğrenciler sadece kurs kayıt ücreti öder ve eğitim boyunca hangi kitapları, materyalleri kullanabilecekleri bilgisini alırlar.

Dil Öğrenme Garantisi Var Mı?

İnsanlar hiç İngilizce bilmiyor olsalar bile İngilizce kursu hizmetleri sayesinde belirli seviyeye kadar öğrenebiliyor. Beşiktaş İngilizce Eğitimi seçimlerinde, dil öğrenme garantisi sorgulanır. İngilizce kursunda %100 dil öğrenme garantisi verilir. Bunun için kurs boyunca 1 ara sınav, 1 final sınavı yapılır.


Sınavlarda başarısız olanlara, ücretsiz takviye dersler verilerek, belirlenen seviyede İngilizce öğrenilmesi sağlanır. Kurs kayıt işlemlerinden ve kurs başladıktan sonra öğrenciler eğitim süresinin en fazla %10’u oranında devamsızlık yapabilecektir. Bu şartlarda dil öğrenme garantisi verilir.

Ders Telafisi Var Mı?

İngilizce kurs seçimi yaparken verilecek eğitim ve eğitim programı hakkında tüm sorulara cevap bulunmalıdır. Kayıt öncesinde, katılamadığım dersler için telafi imkânı var mı öğrenilmelidir. İngilizce dil eğitimleri, başlangıç seviyesinden akademik seviyele kadar tüm seviyelerde verilir.


Öğrenciler, eğitim aldıkları her seviye programında 4 ders saati telefi hakkına sahiptir. Zorunlu şartlar oluşmadıkça öğrencilerin derslere katılması istenmektedir. Kurs seçimi yaparken, ders telafi durumu hakkında bilgi alınmalıdır. Kurs devam ederken, katılmadığınız dersler için kendi danışmanınız ile iletişim kurmanız ve telafi ders zamanını belirlemeniz gerekiyor.