Hemen Yaz
Hemen Ara

Ücretsiz deneme dersi için hemen formu doldur!


  • Anasayfa
  • Blog
  • İngiliz Dilini Akıcı Konuşma Stratejileri

İngiliz Dilini Akıcı Konuşma Stratejileri

Bilgi Al

Diğer Yazılar

İngiliz Dilini Akıcı Konuşma Stratejileri

 Konuşma akıcılığı, Amerikalı Dilbilimci Fillmore’a göre (1979), konuşmacının yeteneklerini yansıtan dört farklı kategoriye bölünebilir; bu yetenekler, uzun ve sık duraksamalara başvurmadan, konuşmacının bilinçdışı ve otomatik bir şekilde konuşmasını kontrol ederek, beklenmedik durumlarla karşılaştığında dil tutulması yaşamaksızın dili özgür ve yaratıcı biçimde konuşabilmesi olarak alt kategorilere ayırılabilir.


Bir dilde konuşma becerisini oluşturan temel faktörler elbette.yalnızca akıcılıktan ibaret değildir. Akıcılık ile birlikte doğruluk– hedef dili dilbilgisi hataları yapmadan kullanabilmek– tutarlılık – hedef dili tutarlı, açık ve anlaşılabilir bir organizasyon içerisinde kullanarak fikirleri karşı tarafa iletebilme becerisi ve de telaffuz- dili oluşturan sesleri ve bu seslerin birleşerek bir anlam kattığı kelimeleri doğru bir biçimde telaffuz edebilme becerisi olmak üzere toplamda konuşma becerisi dört ana becerinin birleşimi ile kendini ortaya koymaktadır.


Bugün üzerine eğileceğimiz ve sizlere hayatınızda ve İngiliz dilini edinme serüveninizde yardımcı olacağımız alan ise elbette en çok sorun yaşanılan kategori olan İngiliz Dilini Akıcı Konuşma noktası. Bu aşağıdaki teknik ve stratejileri kullanarak akıcılığınızı arttırabilir ve kendinizi daha hızlı, daha açık ve daha anlaşılır bir şekilde ifade edebilirsiniz.


Akıcı Konuşma Stratejileri;

Aşinalık Ve Öz Pratik

Aynalama Tekniği

Tekerlemelerle İlerle

İngilizce Düşün, İngilizce Söyle

UMUT ÇAKICI

AMERICAN TIME BESIKTAS

EDUCATION COORDINATOR