Hemen Yaz
Hemen Ara

Ücretsiz deneme dersi için hemen formu doldur!


  • Anasayfa
  • Blog
  • İngilizce Kursu Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

İngilizce Kursu Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bilgi Al

Diğer Yazılar

İngilizce Kursu Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Dünya üzerinde en çok konuşulan dillerden bir tanesi olan ve uluslararası arenada iletişim için tercih edilen İngilizceyi öğrenmek isteyenlerin tercih ettiği İngilizce kursları, farklı kurum ve kuruluşlar tarafından verilmekte ve kimi zaman memnuniyetle, kimi zaman da memnuniyetsizlikle sonuçlanmaktadır. İngilizce öğrenmenin elzem bir hal aldığı günümüzde İngilizce kursunu doğru bir şekilde seçmek de bu dili öğrenmeye karar vermek kadar önemli bir konudur. Bu konunun önemini bildiğimiz için biz de bu yazımızda doğru ve verimli bir İngilizce kursunu seçmenin nasıl mümkün olacağına dair kriterleri listeledik.


İşte İngilizce kursları içerisinden tercih yaparken dikkate alınması gerekenler:


Eğitim Planını Yakından İnceleyin

İngilizce kursu seçerken ilk dikkat etmeniz gereken konu, eğitim planıdır. Kursun vereceği İngilizce eğitim planını yakından inceleyerek listening, speaking ve writing konularına verilen ağırlıkları yakından inceleyin. Sizin için önemli olan konuya dair eğitim planından edindiğiniz bilgiler yeterli gelmediği takdirde, İngilizce kursunun yöneticileri ile konuşarak daha detaylı bilgi edinin ve size en iyi katkının ne şekilde sağlanabileceğini net bir şekilde ifade edin.


Hocalarla Tanışarak Bilgi Edinin

İngilizce kursundaki en önemli ölçütlerden bir diğeri hocalardır. İngilizceyi öğrenmenizi sağlayacak olan hocalar olduğu için kursu seçmeden önce kendileri ile birebir diyaloğa girin ve verdikleri eğitime dair birkaç zorlayıcı soru sorun. Ayrıca İngilizce derslerinde nasıl bir yöntem izlediklerini ve zor bir durumda kaldığınızda size nasıl bir destekte bulunacaklarını öğrenerek İngilizce kursunun efektif sonuç doğurup doğurmayacağına karar verin.


Konuk Olarak Birkaç Derse Katılın

İngilizce kursu seçerken yapmanız gereken son şey ise konuk olarak birkaç derse katılmaktadır. Her ne kadar eğitim planını inceleyip hocalarla konuşsanız da bunları uygulamalı bir şekilde test etmeden tercihinizi yapmayın. İngilizce kursunun bir dersine konuk olarak katıldığınızda derste olabildiğince aktif yer alın ve ders sonrasında genel değerlendirmenizi yapın. İngilizce öğrenmenin bir derste olmayacağını bilerek, sadece işleyişin size katkı sağlayıp sağlamayacağına karar verin.


American Time Beşiktaş İngilizce Kursunu Neden Seçmelisiniz?

American Time olarak verdiğimiz İngilizce kursunu ziyaret ederek eğitim planımızı yakından inceleyebilir, hocalarımızla birebir diyalog kurabilir ve dersimize konuk olarak katılıp her konuyu derinlemesine değerlendirebilirsiniz. İngilizce öğrenmek için en doğru kararı vermek istiyorsanız, American Time’ı ziyaret etmeden tercihinizi yapmayın!