Hemen Yaz
Hemen Ara

Ücretsiz deneme dersi için hemen formu doldur!


İngilizce Öğrenmek Neden Önemli?

Bilgi Al

Diğer Yazılar

İngilizce Öğrenmek Neden Önemli?

İngilizce dünyadaki en önemli dillerden biridir. Bu nedenle İngilizce öğrenmek, işinizde ve mesleki deneyimlerinizde büyük bir fark yaratacaktır. Hedefinizin dünyanın en prestijli üniversitelerinde okumak olması ya da dünyadan insanlarla iş yapmak olması fark etmez. Gerçek şu ki, İngilizce konuşmayı öğrenmek, hedefinize ulaşmak için ihtiyacınız olan kapıları açacaktır. İngilizce öğrenmenin önemi hakkında tüm detayları sıraladık.

Yurt Dışında Eğitim Alabilirsiniz

İngilizce, Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere veya Avustralya gibi ülkelerin resmi dili olmasına rağmen, bunun evrensel bir dil olduğu göz önünde bulundurulmalıdır. Dünya çapında pek çok kurum İngilizceyi bir gereklilik olarak istemektedir. Buna iyi örnekler: Kanada’daki McGill Üniversitesi, Japonya’daki Tokyo Üniversitesi veya İzlanda’daki Reykjavik Üniversitesi. İngilizce bilmek dünyadaki prestijli kurumlara girme şansınızı artırmanıza yardımcı olacaktır.

İş Fırsatları Elde Edersiniz

Yapılan araştırmalara göre; iki dilliyseniz, kısa sürede daha iyi bir iş bulma şansınız %50 artıyor. Çalışma aynı zamanda profesyonel maaşta önemli bir artış elde etme seçeneğinin büyük ölçüde ikinci bir dilde uzmanlaşmaya bağlı olduğunu gösteriyor. İngilizce evrensel bir dil olduğundan, dünyanın her yerinden insanlarla etkileşim kurmanıza olanak tanıyacak ve bu da şirketler için daha iyi iş fırsatları anlamına gelecektir.

Network Oluşturabilirsiniz

Kuzey Amerika, Avrupa, Afrika, Asya veya Okyanusya gibi dünyanın farklı yerlerinden profesyonellere yaklaşmak için sahip olmanız gereken en etkili araç İngilizcedir. İngilizce bilmek, sadece kişisel gelişiminiz için önemli olmayacak, aynı zamanda profesyonel alanda daha geniş bir iletişim listesi oluşturmanıza da yardımcı olacaktır.

Kaynaklara Erişim Sağlarsınız

İnternet içeriğinin yaklaşık %25,2’si İngilizce olarak mevcuttur. Ve tarayıcılar zaten bu tür içeriği anında çevirmenize izin verse de, bu çeviri dilbilgisi açısından tamamen doğru olmamaktadır. İçerik hakkında konuştuğumuzda, ister eğlence amaçlı ister çalışma, araştırma veya herhangi bir arama yapmak için olsun, her tür dijital materyalden bahsediyoruz. İngilizceyi öğrenmek, tüm İngilizce kaynaklara erişmenizi mümkün hale getirecektir.

Beyin Sağlığınız Teşvik Edilir

İngilizcenin önemi söz konusu olduğunda bir diğer önemli husus ise beyin sağlığının korunması. İki dilliliğin beyninize sağladığı faydalar çoktur ama biz en önemlileri üzerinde duracağız. Yeni bir dil öğrenmenin daha iyi konsantre olmanıza yardımcı olabileceği, yeni şeyler öğrenmeyi kolaylaştıracağı, çoklu görevleri kolaylaştıracağı, daha iyi kararlar vermenize yardımcı olabileceği ve zamanla fark edeceğiniz diğer faktörler olduğu kanıtlanmıştır. Vücuttaki diğer organlar gibi beyin de çalıştırılmalı ve korunmalıdır. Yeni bir dil öğrendiğinizde, bunama veya Alzheimer gibi hastalıklara yakalanmasını engellediğiniz için beyninize daha uzun yıllar ömür vermiş olursunuz.

Empati Yeteneğiniz Gelişir

Prensipte bir dil öğrenmekle başkalarıyla empati kurmak arasında bir ilişki görmüyor olabilirsiniz. Esasen, yeni bir dil öğrendiğinizde, belli bir şekilde, bu dili konuşan toplumların kültürel yönüne erişiyorsunuz. Bu, ne kadar çok dil bilirseniz, çeşitli topluluklara o kadar yakın olacağınız anlamına gelir. Bu da takdirinizi, çeşitliliğe saygınızı ve empatinizi genişletecek ve kendinizi bu kültürlerin bir parçası olarak hissedeceksiniz.

Seyahat Seçenekleri Artar

İngilizce bilmek, dünyanın herhangi bir yerine gitme olanağı yaratır. Gideceğiniz yerin İngilizce konuşulmayan bir ülke olması fark etmez, her zaman bu dilden anlayan ve ihtiyaç duyduğunuzda sizinle iletişim kurabilecek biri olacaktır. Kısacası, İngilizce öğrenmek maceraperest insanlar için en iyi seçenektir.

Hedeflerinize Ulaşmanızı Sağlar

İngilizce, profesyonel olarak büyümenize, empati kurmanıza, dünyadaki birçok yeri tanımanıza, seçtiğiniz yüksek öğretim kurumunda okumanıza veya sizinle özdeşleşebilecek birçok insanla tanışmanıza yardımcı olur.


Online İngilizce kursu veya genel İngilizce kursu gibi bir eğitim programına kaydolarak yabancı dil öğrenmeniz mümkün. American Time Beşiktaş ile ihtiyaçlarınıza özel İngilizce kursu seçeneklerini keşfedebilir, dil becerilerinizi geliştirebilirsiniz.