Hemen Yaz
Hemen Ara

Ücretsiz deneme dersi için hemen formu doldur!


  • Anasayfa
  • Blog
  • İngilizce Öğrenmeyi Kolaylaştıracak Yöntemler

İngilizce Öğrenmeyi Kolaylaştıracak Yöntemler

Bilgi Al

Diğer Yazılar

İngilizce Öğrenmeyi Kolaylaştıracak Yöntemler

İngilizce öğrenmek için geliştirilen farklı pek çok yöntem mevcuttur. Bu yöntemler, İngilizceyi tam olarak öğrenmeyi sağlamak yerine daha çok geliştirmek için tercih edilmektedir. İngilizce kurslarında alınan eğitimlere ek olarak değerlendirilebilecek olan İngilizce öğrenme yöntemleri, kolay ve bir o kadar da etkilidir.


Şimdi gelin; İngilizce öğrenmeyi kolaylaştıracak yöntemleri yakından inceleyelim.

İngilizceyi Hayatınıza Farklı Şekillerde Dahil Edin

Dil okullarından aldığınız İngilizce eğitimini desteklemek ve İngilizceyi daha efektif bir şekilde öğrenmek için bu dili hayatınıza dahil etmelisiniz. İngilizceyi hayatınıza dahil etmek için yapmanız gerekenleri şöyle sıralayabiliriz:


Dizileri ve filmleri İngilizce altyazılı olarak izleyin.

Kelimelerini takip ederek günde en az 1 tane İngilizce müzik dinleyin.

Telefonunuzun dilini İngilizceye çevirin.

Hayatınızda gerçekleştireceğiniz bu ufak değişiklikler, İngilizce öğrenmek için çaba sarf edenlere büyük katkılarda bulunacaktır.

İngilizce Yazmak İçin Girişimlerde Bulunun

İngilizce yazmak, konuşmanın yanında kolay gibi görünse de kendi içerisinde farklı zorluklar barındırmaktadır. Bu yüzden, dil okullarından eğitim alırken İngilizce yazmayı geliştirmek için yabancı bir mektup arkadaşı edinebilirsiniz veya Türkçe olarak tuttuğunuz günlüğünüzü bir kenara bırakarak İngilizce günlük tutmaya başlayabilirsiniz. Kısa sürede kat ettiğiniz mesafe, sizi İngilizce öğrenme konusunda daha da heveslendirecektir.


İngilizce Okumak İçin Zaman Ayırın

İngilizce okumanın, yazma ve konuşmaya önemli katkıları vardır. Bu yüzden, İngilizce okumak için özel zamanlar yaratmalısınız. Sevdiğiniz ve Türkçesini okuduğunuz bir kitabı İngilizce okuyarak bu işe başlayabilirsiniz. Bu sayede hem kalıpları öğrenebilir, hem de kelime haznenizi geliştirebilirsiniz. Ayrıca ilgi alanınıza göre okuyabileceğiniz makaleler ile de İngilizce okumaları keyifli hale getirebilirsiniz. (Okumaları sesli yapmanız, telaffuzunuzu iyi hale getirmenize de yardımcı olacaktır.)


American Time Beşiktaş İngilizce dil okulunu tercih ederek siz de İngilizce öğrenmeyi keyifli kılabilir ve basit önerilerimiz sayesinde İngilizceyi daha hızlı ve efektif bir şekilde öğrenebilirsiniz.