GRE Sınav Eğitimi

GRE (Graduate Record Examinations) Sınavı fen bilimleri, mühendislik, sosyal bilimler, işletme, beşeri bilimler ve edebiyat, eğitim ve diğer alanlardaki lisansüstü programlara başvuran bireyler kadar MBA programlarına başvuran bireylerin de girdiği bir sınavdır. Bu sınav, tüm dünyadaki lisansüstü okullara, işletme fakültelerine ve burs veren kurumların açmış oldukları programlara başvuru yapan kişilerin niteliklerini değerlendirmelerine yardımcı olmak üzere tasarlanmıştır.

A.B.D ve diğer ülkelerde İngilizce eğitim veren üniversitelerdeki mühendislik ve sosyal bilimler başta olmak üzere yüksek lisans ve doktora eğitimi alabilmek için tercih edilen İşletme bölümü dışındaki bölümlere başvurmak için alınan bir sınavdır. GRE sınavı ETS (Educational Testing Service) tarafından uygulanmaktadır.

  GRE, General Test ve Subject Test olmak üzere iki formattan oluşmaktadır. General Test genel kapsamlı bir sınav olup GRE sınavını kabul koşulu olarak belirlenmiş olan tüm yüksek lisans ve doktora programlarına başvuran kişiler tarafından alınması gereken bir sınavdır. Subject Test 8 bilim dalında Lisansüstü öğrenim görmek isteyenlerin seçtikleri alandaki yeterliliğini ölçmek için yapılmaktadır. Bazı öğretim kurumları General Test ile birlikte alınmasını istemektedirler.

  American Time Beşiktaş şubesi olarak uzman kadromuz ile öğrencilerimizi GRE sınavına hazırlamaktayız.

  Genel İngilizce seviyesi minimum B2 (Upper Intermediate) seviyesinde olan öğrencilerimiz sınav eğitimi programına yönlendirilmektedir. Bu düzeyin altında olan öğrencilerimiz için ek takviye programları uygulanarak da sınav eğitimi programlarına yönlendirme yapılmaktadır.

  Sınav eğitimlerimiz kişiye özel programlar veya close gruplar halinde oluşturulmaktadır.

  Ziyaretçi Yorumları

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  Whatsapp
  Ayşe Yılmaz
  Ayşe Yılmaz
  Merhaba ?
  Size nasıl yardımcı olabiliriz?

  İndirimler ve Deneme Dersleri İçin Formu Doldurunuz