SAT Sınav Eğitimi

Türkiye’de bulunan üniversitelerde öğrenim görmek isteyen yabancı uyruklu öğrenciler ile Amerikan üniversitelerinde lisans eğitimi almak isteyen öğrencilerin girmiş oldukları sınavdır. SAT  sınavı College Board tarafından düzenlenmektedir.

SAT 1 (Reasoning Test) ve SAT 2 (Subject Test) olmak üzere iki ayrı sınavdan oluşur.

  SAT sınavı okuma ağırlıklı ve pasaj bazlı şekilde oluşmaktadır. Sınav sistemi ilk aşamada 62 dakikalık bölüm için beş adet uzun pasaj ve bazı grafik içeriğini  kapsayan 52 adet sorudan oluşmaktadır. İkinci aşamada 35 dakikayı kapsayan ve 44 sorudan oluşan sınav sistemi Yazma ve Dil Bilgisi üzerine yönlendirilmektedir. Sınavın bu bölümünde 4 pasaj daha yer almaktadır.

  Tüm sınav sistemi içerisinde toplamda 9 adet pasaj bulunmakta olup ortalama 100 dakikada yaklaşık 4500 kelimelik pasaj üzerinden ilerlemektedir. Yaklaşık 100 soru çözümü sağlamaktadır:

  Bir sonraki bölümde Matematik testi üzerinden devam edilmektedir. Hesap makinesinin kullanım yapılmadığı 20 soru üzerinden yönlendirilen ve toplam 25 dakika süren bölümden sonra adaylar, 55 dakika üzerinden 38 soruyu kapsayan bölüme devam etmektedirler. Bu bölümde hesap makinesi kullanımı serbestir.

  Sınavın son bölümü makale yazma üzerine yönlendirilmektedir. 50 dakika sürmektedir.

  Ziyaretçi Yorumları

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  Whatsapp
  Ayşe Yılmaz
  Ayşe Yılmaz
  Merhaba ?
  Size nasıl yardımcı olabiliriz?

  İndirimler ve Deneme Dersleri İçin Formu Doldurunuz