Eğitim Sistemi

Anasayfa » Eğitim Sistemi

Genel İngilizce programlarımızda öğrenciler “KONUŞMA AĞIRLIKLI” eğitim sistemi üzerinden yönlendirilmektedir. “Communucative Language Teaching” (İletişimsel Dil Öğretimi) yaklaşımından yola çıkılarak geliştirilmiş olan sistemimiz, Okuma – Yazma – Dinleme – Konuşma yetilerini öğrencilerin akıcı ve doğru şekilde kullanabilmeleri hedefiyle özel müfredatlar oluşturularak uygulanır.

Türkiye’de Yabancı Dil Eğitimi, Latince gibi artık konuşulmayan dilleri öğretmek için kullanılan, Dil bilgisi – Çeviri yöntemi ile öğretilmeye çalışılmaktadır. Öğrencinin ana diliyle işlenen derslerde, dil bilgisi ve çeviri metodu ile verilen eğitim sonucu öğrenciler İngiliz Dilinde her ne kadar dil bilgisine ve çeviriye hakim olabilseler de İngiliz Dilinde konuşma ve dinleme becerilerinde ne yazık ki ilerleme sağlamakta güçlük çekmiş; bu güçlükler öğrencilerin İngilizce iletişim kurma ihtiyaçlarını olumsuz etkilemiştir.

  • American Time Beşiktaş İngilizce Kursu ise bu yaklaşımın tam aksine, İngiliz Dili Eğitimine tamamiyle farklı bir dil ve öğrenme felsefesi ile yaklaşmaktadır. Kullandığı teknikler, prosedürler ve metodlar bu dil ve öğrenme felsefesi ile programlı bir şekilde alanında uzman eğitimciler tarafından yürütülmektedir.
  • American Time, dilin nihai amacının ve doğasının iletişimsel gerekliliklerin gerçekleştirilmesi adına olduğu felsefesinden yola çıkarak, öğrencilerin İngiliz dilinde doğru ve akıcı bir iletişimsel beceri kazanmasını sağlayan bir eğitim içeriğine sahiptir.
  • American Time’da ilk seviyelerden başlayarak hedef dil olan İngilizce’de oldukça çeşitli kaynaklardan ve türlerden dinlemeler ile desteklenmiş, öğrenciye daha ilk seviyeden başlayarak konuşma becerileri kazandıran aktivitelerle ve tekniklerle zenginleştirilmiş, İngiliz Dilindeki dört beceri olan Konuşma Becerisi, Dinleme Becerisi, Okuma Becerisi ve Yazma Becerisi yapılandırıcı bir felsefese ile öğrenci merkezli bir biçimde kazandırılır.
  • American Time’da dil eğitiminin içeriği, öğrencilerin İngiliz Dilinde yetkinlik  kazanması için öğrencinin ihtiyaçlarının merkezde olduğu, eğitimcinin bir rehber misyonuyla öğrenciyi hedefine yönlendirdiği bir anlayış güder.
  • American Time, Avrupa Dil Portfolyosunun bütün Avrupa’da standart bir hale getirdiği ve yabancı dil eğitiminde kullandığı; Konuşma, Dinleme, Okuma ve Yazma becerisi kriterlerini ilk seviyelerden başlayarak en üst seviyeye kadar öğrencilerine kazandırmaktadır. Öğrenci her seviye sonucunda rakamsal değerler ile değil iletişimsel kriterlerle değerlendirilerek bir üst seviyeye tamamen hazır ve yetkin bir şekilde yükselmektedir.

  Modern bir eğitim felsefesi ve İngiliz Dili Eğitimi yaklaşımıyla, globalleşen ve iletişimin her şeyden daha önemli bir hale geldiği bir dünyada, American Time öğrencilerin ihtiyaçlarını merkeze alarak, onları İngiliz Dilinde iletişimde yetkin ve etkin bir kullanıcı haline getirmektedir.

  Whatsapp
  Ayşe Yılmaz
  Ayşe Yılmaz
  Merhaba ?
  Size nasıl yardımcı olabiliriz?

  İndirimler ve Deneme Dersleri İçin Formu Doldurunuz