Hemen Yaz
Hemen Ara

Ücretsiz deneme dersi için hemen formu doldur!


International English Language Testing System

Bilgi Al

International English Language Testing System

IELTS (International English Language Testing System), uluslararası arenada İngilizce dil yetkinliğini belgelemek, yurt dışında akademik kariyer, profesyonel iş fırsatlarını değerlendirmek ya da yurt dışında yaşamak için kabul edilen birkaç sınavdan biridir. Her ay birkaç defa tekrarlanabilen IELTS sınavı, General Training (göçmenlik ve çalışma izni) ve Academic (hazırlık atlama, yurt içi ya da yurt dışı master ve doktora programları) olmak üzere iki bölüme ayrılmaktadır ve içerik olarak Academic Module, General Training modülüne oranla daha ayrıntılıdır.

Beşiktaş American Time Yabancı Dil Kursu genel İngilizce eğitiminde gösterdiği başarılı performansını alanında uzman eğitmenler, IELTS sınavına uygun hazırlanan ders programı ve programa uygun eğitim materyalleri ile IELTS General Training ve IELTS Academic sınavlarına hazırlıkta da kanıtlamış durumdadır.

  • Seviyenize Uygun Eğitim
  • Ücretsiz Eğitim Materyalleri
  • Ücretsiz 5 Yıl Online İngilizce
  • İlk 6 Ders Saatinde Kayıt İptali

IELTS Sınav Şekli

Yaklaşık üç saat süren Ielts sınavı, dört ayrı bölümden oluşur. Listening 40 dakika, Reading 60 dakika, Writing 60 dakika, Speaking 11-15 dakika sürer. Alınan skorlar iki yıl geçerlidir. Haftada bir defa, ayda da ortalama dört defa yapılır. Sınavda geçme-kalma esas alınan bir ölçüt değildir. Başvurunun yapılacağı kurumun belirlediği puanı almak gerekir.

Listening

Dört parçadan oluşan sorular gittikçe zorlaşır. 40 dakikalık sürenin 30 dakikası sınav, kalan 10 dakikası ise cevapları kâğıda yazmak için kullanılır. Bölümlerin sadece bir defa dinlenilmesine izin verilir.

Reading

Akademik IELTS’te üç bölüm vardır. Bölümlerde bir okuma parçası ve 14 civarı soru vardır. Toplam soru sayısı 40’tır. Genel Eğitim IELTS’te üç bölümden oluşur ama beş okuma parçası bulunur.

Writing

Akademik IELTS’te iki görev vardır. Bunlardan birinde diyagram, grafik ya da bir tablo ile ilgili açıklama yapılması beklenir. İkinci görevde eleştirel kompozisyon yazılır. Genel Eğitim IELTS’te de iki görev vardır. İlk kısımda bir olay açıklanır veya bir mektup yazılır. İkinci bölüm Akademik IELTS ile aynıdır.

Speaking

Sınav gözetmeni ile yüz yüze yapılan speaking bölümü konuşma esnasında kaydedilir. Üç kısımdan oluşur. İlk aşamada, adaya kişisel sorular yöneltilir. İkinci aşamada, Sınav gözetmeni tarafından bir kart verilir. Kartta belirtilen konuya bir dakika hazırlanıldıktan sonra, adayın konu üzerinde iki dakika konuşması beklenir. Son aşamada belirtilen bu konu hakkında gözetmen ile soru cevap yapılır.

İlk üç bölüm (listening-reading-writing) tek günde tamamlanır. Bu bölümlerde ara verilmez. Speaking kısmı farklı bir zamanda da yapılabilir.

Seviyenize Uygun Eğitimler

4 temel dil yetkinliği bölümünden (okuma, yazma, dinleme ve konuşma) oluşan IELTS’te hedeflenen puana ulaşmak için birebir eğitim ile sınav adayının eksiklikleri üzerine, sınav taktikleri ve teknikler üzerine yoğunlaşılır. 

IELTS, B2 (Upper Intermediate) İngilizce adaylarının zorlanmadan hazırlanabileceği bir sınav programıdır. B2 seviyesinin altındaki sınav adaylarının kelime bilgisi ve gramer açısından zorluk çekebileceği IELTS eğitimi, gerekli görüldüğü takdirde öncesinde genel İngilizce eğitimi ile desteklenmesi gereken bir programdır.

IELTS eğitimi sırasında tüm materyaller adaylara Beşiktaş American Time Yabancı Dil Kursu tarafından ücretsiz olarak sunulmaktadır. Geçerli bir mazeret bildirerek ve ders saatinden üç saat öncesine kadar yapılan ertelemelerde IELTS dersi başka bir günde telafi edilmek üzere yeni programlama yapılabilir. 

IELTS sınav deneyimi olan alanında uzman yabancı eğitmenler eşliğinde verilen IELTS kursu birebir ya da close grup denilen 2-3 kişilik gruplarla gerçekleştirilir. Dersler sırasında yapılan IELTS deneme sınavları ve IELTS sınavına uygun ödevlerle adayların yetkinlikleri en üst seviyeye çıkartılır.

Beşiktaş American Time Yabancı Dil Kursu IELTS Hazırlık Programı

İngilizcede belli bir seviyede olan ve yurt içi ya da yurt dışı hazırlık programlarına katılmak isteyen adayların tercih edebileceği IELTS kursu hakkında daha detaylı bilgi almak için Beşiktaş American Time Yabancı Dil Kursunun eğitim danışmanları ile iletişime geçebilir, 0 (212) 327 26 27 nolu telefondan ya da info@americantimebesiktas.com adresinden bize ulaşabilirsiniz.