Rusça Kursu

Rusça Kursu
19.06.2019
1.052

Beşiktaş Rusça Kursu Eğitim Programı

Eğitim Zaman Dilimleri

 • Pazartesi – Çarşamba 19:00 – 22:00
 • Salı – Perşembe 19:00 – 22:00
 • Cumartesi – Pazar 10:00 – 13:10
 1 kur eğitim 84 ders saatinden oluşmaktadır.
 Sınıf konsepti maksimum 8 kişiliktir

Günümüzde Rusça Öğrenmenin Önemi

Günümüzde İngilizce bilmenin çok önemli olduğunu hepimiz biliyoruz. Fakat bunun yanında başka diller bilmekte oldukça önemli. Özellikle iki yabancı dil bilmenin iş hayatı için oldukça önemi var. Tabi sosyal hayatınızda da yabancı bir dil bilmek oldukça avantajlıdır. Filozoflara göre bir dilden fazla konuşuyorsanız bir hayattan fazlasını yaşıyorsunuz demektir. Değişen ve gelişen dünyada İngilizce bilmek oldukça önemlidir. Fakat son zamanlarda İngilizcenin yanına bir dil daha ekleme şart oldu. 

  Son zamanlarda Rusya’nın dünyaya açılması ve Rus-Türk ilişkileri ile birlikte Rusça oldukça önem kazanmaya başladı. Türkler Rusçayı etkin bir şekilde konuşmak için artık Rusça Kursu arayışı içine girdi. Türklerin Rusçaya ilgisi ile birlikte Rusça kursu sayısı da artmaya başladı.

  Neden Rusça Kursu?

  Rusça dünyada en çok konuşulan diller arasında 4. Sıradadır. Bu da Rusçanın ne kadar önemli bir dil olduğunu göstermektedir. Ayrıca Rusça Birleşmiş Milletlerin 6 resmi dilinden de bir tanesidir. Rusça;

  • ABD
  • SSCB coğrafyasında
  • Kanada
  • Almanya
  • İsrail
  • Polonya
  • Türkiye’de 260 milyon kişi tarafından konuşulmaktadır.

  Hangi ülkeye giderseniz gidin Rusça konuşan birilerine rastlamanız oldukça muhtemeldir. 

  Rusya’nın Türkiye’ye komşu olması bu iki ülke arasında ticaretin gelişmesine de olanak sağlamaktadır. Bu sebeple artık Rusça Dil kursu önem kazanmaktadır. Günümüzde Rusça Dil Kursu İngilizce kadar rağbet görmektedir. Özellikle inşaat sektöründe, mimaride çalışan insanların ve bunun yanında turizm şirketlerinde çalışanların Rusça bilmesi bir gereklilik halini almıştır. Birçok şirket işe alım süreçlerinde Rusça bilenlere öncelik tanımaktadır. Bu sebeple İstanbul Rusça Kursu oldukça popüler olmaya başladı. Küçük bir araştırma yaparsanız İstanbul Rusça Kursu için pek çok bilgi toplayabilirsiniz.

  Bunların yanında Rus Edebiyatı Avrupa ve Doğu kültürlerinde etkisini göstermiştir. Rus yazarların yapıtlarını kendi dillerinden okumak insanda başka bir etki yaratmaktadır. 

  Rusya’nın tarihi ve kültürel mirası oldukça köklüdür. Bu sebeple de turistlerin ilgisini çekmektedir. Rusça yabancıların kendi dillerini kullanmalarından oldukça memnun olmaktadırlar. Market, taksi ve restoranlarda İngilizce yerine Rusça konuştuğunuz zaman sizi oldukça hoş karşılayacaklardır. Ruslar bunu oldukça önemsemektedirler. 

  Rusça düşünüldüğü kadar zor olmayan bir dil aslında A1 Rusça Kursu size kolaylıkla Rusçayı öğretecektir. A1 Rusça Kursu kesinlikle zorlanmayacağınız türdendir. Rusça doğu Slav dilleri arasında yer almaktadır. Diğer dilleri öğrenmekle Rusça öğrenmek arasında hiçbir fark yoktur. Ruslar Kiril alfabesi kullandıkları için Türkler bu alfabeyi öğrenemeyeceklerini düşünüyorlar ve bu konuda karamsarlığa kapılıyorlar. Rusçanın gramer yapısı Türkçeninkinden oldukça farklı olsa da bu dili öğrenmeniz için önünüzde hiçbir engel bulunmamaktadır. Rusçanın da diğer diller gibi kilit noktaları bulunur, fakat hemen pes etmemeniz gerekmektedir. Kiril alfabesini tek bir derste kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Gramere önem verdiğiniz zaman bununda üstesinden kolaylıkla gelebilirsiniz ve Rusça öğrenmekten zevk almaya başlarsınız.

  Whatsapp
  Ayşe Yılmaz
  Ayşe Yılmaz
  Merhaba ?
  Size nasıl yardımcı olabiliriz?

  İndirimler ve Deneme Dersleri İçin Formu Doldurunuz