Almanca Aile Birleşim Sınavı

Aile Birleşimi Sınavı

Almanca aile birleşimi sınavı uzun senelerden bu yana uygulanmaktadır. Alman hükumetinin yabancı vatandaşlardan talep ettiği Almanca yeterliliğini kanıtlamak için tabi olunan bir sınavdır.

Almanya aile birleşimi vizesine başvurmak isteyen herkesin Almanca dil bilgisini kanıtlaması gerekmektedir. Bunun için Almanca aile birleşim sınavı yapılmaktadır. Bu sınavda başarılı olmanın tek yolu ise Almanca kursu alarak, dili belirli bir seviyede öğrenmektir.

Almanca Aile Birleşim Sınavı Nedir?

Birçok insanı yakından ilgilendiren Almanca aile birleşim sınavı; Almanya’daki ailesinin yanında yaşamayı isteyenlerin girdiği ve bu aşamada Almanya uyum sürecini kolaylaştırmak için konsolosluğun zorunlu tutmuş olduğu bir mülakattır. Almanya uyum sınavı veya Almanca aile birleşim sınavı sonunda en azından A1 seviyesinde Almanca bildiğinizi kanıtlamanız gerekmektedir.

Kursiyerlerin daha önceden Almanca kursu alıp almadıkları, yaşları veya eğitim düzeyleri, sınava hazırlanma sürecinde herhangi bir engel oluşturmaz. Önemli olan ise doğru bir eğitim kurumundan kaliteli Almanca kursu almaktır. Bunun için özel olarak programlanmış İstanbul Almanca aile birleşim sınavı kurs seçenekleri bulunmaktadır.

Almanca aile birleşim sınavı 2023 ne zaman? Sorusu da sıklıkla merak edilmektedir. Almanya aile birleşim sınavı; Alman konsolosluğuna bağlı olan Goethe Institut’de her ay yapılmaktadır. 2023 Goethe Institut Almanca A1 sınav tarihleri için kurumun sayfasına göz atabilirsiniz.

Almanca Aile Birleşim Sınavı Bölümleri Nelerdir?

Almanca aile birleşim sınavı bölümleri dört aşamadan oluşmaktadır. Bunlar dinleme, okuma, yazma ve konuşma şeklindedir:

Almanca Aile Birleşim Sınavı / Hören (Dinleme)

Dinleme aşaması üç bölümden meydana gelir. Ortalama yirmi dakika sürer. Birinci ve üçüncü bölümleri iki defa dinleme hakkınız bulunmaktadır. Fakat ikinci bölümü sadece bir defa dinleyebilirsiniz.

Almanca Aile Birleşim Sınavı / Lesen (Okuma)

Bu bölüm de tıpkı dinleme bölümü gibi üç farklı alandan meydana gelir. Ortalama olarak yirmi beş dakikada tamamlanır. Sunulan metinleri okumanız, doğru ya da yanlış işaretlemesi yapmanız talep edilir.

Almanca Aile Birleşim Sınavı / Schreiben (Yazma)

Yazma bölümü iki kısımdan oluşur. Ortalama yirmi dakikada tamamlanır. İlk kısımda küçük bir parça verilir ve buna göre verilen tablodaki boş yerleri doldurmanız istenir. İkinci bölümde de size bir konu verilir ve ne yazmanız gerektiği üç maddede açıklanır. Bu detaylara göre bir metin yazmanız istenir.

Almanca Aile Birleşim Sınavı / Sprechen (Konuşma)

Konuşma aşaması üç bölümden oluşmaktadır. Yaklaşık olarak on beş dakika sürmektedir. İlk aşamada kendinizi anlatmanız istenir. Yaşınız, oturduğunuz yer, memleketiniz, konuştuğunuz diller, hobileriniz ve mesleğinizle ilgili bilgiler verebilirsiniz. İkinci aşamada bir tema üzerinden sözcükler verilir. Herhangi bir sözcük seçersiniz ve bu sözcüğe göre belirlenmiş olan tema ışığında karşınızdakilere sorular sorarsınız. Üçüncü bölümde ise size birkaç resim gösterilir. Seçtiğiniz resim üzerindeki kelimeleri kullanarak size sorular yöneltilir ve bu soruları yanıtlamanız talep edilir.

Almanca Aile Birleşim Sınavı İçin En İyi Kurs: Beşiktaş American Time!

En iyi Almanca kursu arayışında olanlara hitap eden Beşiktaş American Time Yabancı Dil Okulları; Almanca aile birleşim sınavı söz konusu olduğunda %100 başarı oranıyla fark yaratmaktadır. Almanca uyum sınavı için Almancayı en iyi şekilde öğrenmenizi sağlıyor ve aile birleşim sınavında başarı elde etmenize olanak tanıyoruz. Online Almanca kursu ve özel Almanca kursu ile farklı taleplere çözümler sunuyor, kaliteli eğitimi ekonomik fiyatlarla elde etmenizi mümkün hale getiriyoruz.

%40 İndirimden Faydalan

Alanında uzman eğitmenler ile dil eğitimi vermek için sizi bekliyoruz.

İndirimler sınırlı sayıda öğrenci için geçerlidir.

Nullam quis risus eget urna mollis ornare vel eu leo. Aenean lacinia bibendum nulla sed