Beşiktaş IELTS Kursu

IELTS Kursu

İngilizce dil seviyelerini geliştirmek isteyenler, kurs programlarına katılarak, hedeflerine ulaşmaya çalışır. IELTS kursu sonunda yapılan yeterlilik sınavından alınan puan uluslararası geçerliliğe sahiptir. Üniversite, uluslararası iş ya da göçmenlik başvurularında adaylardan IELTS sınav sonuç belgesi istenmektedir.

Amerikan Time İngilizce kursu, öğrencilere istedikleri seviyede eğitim vererek, İngilizce dil seviyelerini geliştirmelerini sağlıyor. IELTS hazırlık kursunda, okuma, yazma, dinleme ve konuşma programları hazırlanarak, akademik seviyede İngilizce dil öğrenmeyi sağlanır. Yerli ve yabancı uzman İngilizce eğitmenler eğitim verilir ve öğrencilerin %100 başarıya ulaşması sağlanır.

IELTS Nedir?

IELTS (Inernational English Languange Testing System), uluslararası kabul gören ve İngilizce dil seviyesini belirleyen sınavdır. Türkiye’de IELTS puanına ihtiyaç duyanların faydalanabilmesi için her ay ve 3 – 4 defa yapılan sınavlardan birisidir. IELTS sınavları iki bölüme ayrılmaktadır.

Bunlar;

  • General Training (göçmenlik ve çalışma izinleri için),
  • Academic ( yurt içi – yurtdışı yüksek lisans ve doktora programları),

Kurs programı içeriklerinde ise general training daha basit, academic modüle daha zordur. Geçerli puan alabilmek için adaylar İngilizce dil seviyelerini ilerletmeli ve en yüksek puanı almalıdır.

IELTS İngilizce Kursu Detayları

İngilizce kurs programları her seviye için farklı olarak hazırlanırken, IELTS kursları da farklı bölümlerden oluşuyor. Kurs detayları hakkında, yöneticiler ve danışmanlardan bilgi alınabiliyor.

IELTS kursunun detaylarında şu bölümler yer alır;

  • Okuma,
  • Yazma,
  • Dinleme,
  • Konuşma,

İngilizce dil seviyesi B2 (upper Intermediate) olanlar bu programa yönlendirilmektedir. Beşiktaş IELTS kursu B2 seviyesi altında olan öğrencilerin seviyelerin yükseltecek eğitimi almaları sağlanıyor. Kurs kayıtlarını yaptıranlar bitirme sınavından sonra aylık olarak yapılan IELTS sınavına girerek, kendileri için yeterli olan uluslararası geçerli puanı olmaya çalışır.

Online IELTS Kursu

Beşiktaş Amerikan Time tüm İngilizce kurs çeşitleri için online eğitim seçenekleri sunuyor. Online IELTS kursu için kayıt yaptırmak isteyenler, seviye tespit sınavına girerek, B2 seviyesi ve üstünde olduğunu gösterebilmelidir. Online başvurular için başvuru formu doldurulur ve kurs ücreti ödemesi yapıldıktan sonra belirlenen tarihte kursa katılım yapılmaya başlanır.

Online kurslar için haftanın belirli günleri ve belirli saatlerde profesyonel eğitmenler tarafından eğitimler verilmeye başlanır. IELTS hazırlık kurslarında faydalanılabilecek tüm materyaller, ücretsiz olarak öğrencilere ulaştırılıyor.

IELTS Kursu Katılım Koşulları

IELTS programına katılım koşullarını öğrenenler, istenilen şartları taşıyorlarsa, kurs kayıtlarını yaptırabilir. Katılım koşulları arasında, kurumumuz tarafından yapılan seviye tespit sınavına girmek, en az B1 yeterlilik seviye sonucunu almış olmak yer alıyor. Yurtiçi ve yurtdışı hazırlık programlarına katılabilmek için IELTS sınavlarına girme ve geçerli puan alma şartı vardır.

Orta düzeyde İngilizce bilenlerin konuşulanları anlayabildiği ve çeşitli metinleri anlayarak okuyabildiği düşünülür. Ancak uluslararası alanda akademik faaliyetlerde bulunmak isteyenlerin İngilizce seviyelerinin ileri seviye olması ve bunu IELTS sınavı ile belgelendirmeleri gerekir.

IELTS Kursu Programının Hedefi

IELTS kursunun hedefi eğitim ve iş dünyasında bazı muafiyetlere sahip olmayı sağlamaktır. Akademik çalışmalarına yurtdışında devam etmek isteyenlerin başvurularının kabul edilmesine destek olur.

Türkiye’deki üniversitelerin hazırlık programlarından muaf olunmasını sağlar. IELTS sınavından belirlenen baraj puan üzerinde alanlar, iş hayatlarında dil tazminatı almaya hak kazanır. IELTS kursunun hedefi, akademik ve iş hayatında kişilere bazı avantajlar sağlamak ve destek olmaktır.

IELTS Kursu Materyallerinin Temini

Amerikan Time, IELTS kurslarını da online olarak veriyor. Kayıt oluşturanlar, kendileri için belirlenen programları bilgisayarlarından takip ederek İngilizce dil seviyelerini ilerletebiliyor. Kurs programına göre hazırlanan materyallerin tamamının temini kurumdan yapılmakta ve ücretsiz olarak temin edilebilmektedir.

IELTS Kursu Kaç Saat

IELTS kurs programı 100 saat olarak belirlenir. İngilizce dil seviyesini ilerletebilmek için IELTS sınavından en az 6.0 ve üzeri alabilmek için tüm derslerin takip edilmesi gerekir. IELTS sınavının, uluslararası alanda geçerlilik süresi 2 yıldır. İstenilen puanı alanlar, 2 yıl içerisinde, iş ve akademik çalışmalarında kullanabilir.

IELTS Kurs Fiyatları

IELTS kursu fiyatları diğer İngilizce kurs programlarında olduğu gibi kurumlar arasında farklılıklara sahiptir. Kurs ücretleri tamamen, eğitim veren hocaların uzmanlık ve deneyimlerine, öğrencilere sunulan materyal seçeneklerine göre değişir.

Amerikan Time online kurs programlarında tüm öğrencilere en uygun fiyat seçenekleri sunuyor. Her ay birden fazla yapılan IELTS sınav giriş ücretleri yıllık olarak belirleniyor. Kurs kayıt işlemleri yapılırken, peşin ödeme ve taksitli ödeme seçeneklerine göre fiyat farklılıkları oluşabiliyor.

%40 İndirimden Faydalan

Alanında uzman eğitmenler ile dil eğitimi vermek için sizi bekliyoruz.

İndirimler sınırlı sayıda öğrenci için geçerlidir.

Nullam quis risus eget urna mollis ornare vel eu leo. Aenean lacinia bibendum nulla sed