İngilizce Kursu Nasıl Seçilir?

İngilizce Kursu Nasıl Seçilir

Son yıllarda, insanlar yurtdışında eğitim görebilmek ya da farklı alanlarda çalışabilmek için İngilizce öğrenmek istemektedir. Beşiktaş İngilizce kursu hizmetleri ile herkese mevcut İngilizce seviyelerine göre eğitim verilir.

İngilizce kursu seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiği hususunda danışmanlar detaylı bilgi veriyor. Doğru kurs seçimi yaptığınızda, İngilizceyi daha kolay öğreneceksiniz.

Kurs Seçimi Yaparken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Yabancı dil eğitiminin, uzman eğitmen kadrosu tarafından verilmesi her zaman önemlidir. İngilizce kursu seçimi yaparken şu hususlara dikkat edilmelidir.

 • Eğitim planı içerikleri,
 • Online ya da örgün eğitim modeli,
 • Kurs verecek hocaların tanınması,
 • Zorunlu hallerde ders tekrarı olup olmadığı,

Bu hususlara dikkat ederek, kurs seçimi yapabilir ve kaydınızı oluşturarak hemen eğitim almaya başlayabilirsiniz.

Online İngilizce Kursu Veriliyor Mu?

İngilizce kursları, son dönemlerde, online olarak verilmeye başlanmıştır. Dünya genelinde etkili olan corona virüs pandemisinden dolayı eğitimlerin aksatılmaması için online eğitim modelinde kursa devam ediliyor. Birçok kursiyer online eğitim sayesinde, bulundukları yerden eğitimlere rahatlıkla katılabiliyor. İngilizce kursları online olarak verilmeye devam ediliyor.

Online İngilizce Kursunun Avantajları Nelerdir?

Online olarak verilen İngilizce kursu sayesinde kursiyerler birçok avantajdan faydalanabiliyor. Bu avantajlar başında mesafe ve ulaşım sorununun ortadan kalkmasıdır. Online kayıt yaptırarak, tüm derslere online katılabilirsiniz. Online dersler, özel ders niteliğinde verilmekte ve öğrenciler ortam baskısı hissetmeden daha rahat derse katılım yapabiliyor.

İngilizce ders hocaları ile birebir veya daha az sayıda öğrenci ile ders işlenebiliyor. Online İngilizce kursunun diğer bir avantajı ise zorunlu nedenlerden dolayı derse katılmama olacağı zaman ders saatlerinde değişiklik yapılabiliyor olmasıdır.

İngilizce Kursu Sonunda Sertifika Veriliyor Mu?

İngilizce kurs seçimini yaptıktan ve kaydını oluşturduktan sonra seviyenize göre eğitim almaya başlarsınız. Kurs tamamlandığında, hangi seviyede olduğunuz yapılan testler ile tespit edilir ve o seviyede olduğunuzu gösterir sertifika verilir.

İngilizce kursu sonunda verilen sertifika Avrupa genelinde geçerlidir. Sertifika alabilmeniz için kurs bitiminde yapılan sınavda başarılı olmalısınız.

Kurs Seçimi Yaparken Eğitim Planını İnceleyin

Kurs seçiminde en çok dikkat edilmesi gereken hususların başında eğitim planı içeriğidir. Kurs merkezinin hazırlamış olduğu eğitim planında, listening, speaking, writing için belirlenen konuların neler olduğu bilinmelidir.

Eğitim planını inceleyerek, verilecek eğitimin sizin için yeterli olup olmayacağına karar verebilirsiniz. Kurs kayıt işlemleri öncesinde, yöneticiler ve danışmanlar ile görüşerek, kursun geneli hakkında en detaylı bilgileri talep edebilirsiniz. Kurs planı sizin için uygunsa hemen kayıt yaptırın.

Kurs Seçerken Konuk Olarak Derslere Katılabilir miyim?

İngilizce kursu için bilgi aldıktan sonra verilen eğitimleri gözlemleyebilmek için konuk olarak birkaç derse katılabilirsiniz. Derslere konuk olarak katılmak, ortamın sizin için uygun olup olmadığını ve verilen eğitimin kalitesini görmenizi sağlayacaktır.

Bu ders veren hocaları tanımanızı ve kurs ile ilgili değerlendirmeleri daha iyi yapmanızı sağlayacaktır. Kurs seçimi yaparken, sadece verilen derslerin İngilizce öğrenmek için yeterli olmayacağı, farklı argümanlarla desteklenmesi gerektiğini bilmelisiniz.

Ders Saatleri Değiştirilebiliyor Mu?

İngilizce kursu, örgün eğitim ve online eğitim olarak veriliyor. Örgün eğitimlerde, tüm kursiyerler verilen eğitim programına ve saatlerine uymak zorundadır. Online kurslar çoğu zaman birebir verilebiliyor. Online eğitimlerde, yaşanabilecek çeşitli nedenlerden dolayı önceden bilgi vermek şartıyla ders saatlerinde değişiklik yapılabiliyor.

Bu ders kaybının olmasını önlerken, öğrencinin belirlediği zamanda dersin kaldığı yerden devam etmesini sağlıyor. Kurs kayıt işlemleri yapılırken, danışmanlar bu konularda detaylı bilgilendirme yapıyor. Online kursun en büyük faydalarından birisi de öğrenciye göre ders saatlerinin ayarlanabiliyor olmasıdır.

Hangi Alanlarda İngilizce Kursu Veriliyor?

İngilizce kursu seçimi yapılırken, eğitimlerin hangi alanlarda verildiği hakkında bilgi alabilirsiniz. Eğitimler bölümünde yer alan İngilizce kursları şu başlıklar altında gösteriliyor.

 • Genel İngilizce,
 • İş İngilizcesi,
 • Çocuklar için İngilizce,
 • 48 günde İngilizce
 • Akademik İngilizce,
 • Özel ders programları,
 • Konuşma kursları,

Genel İngilizce kursu, eğitim başlangıcında yapılan, öğrencinin hangi seviyede olduğunun tespiti ile başlayacaktır. A1 seviyesindeki eğitimler Türk eğitmenler tarafından verilir. A2 ve C2 arasındaki seviyelerde ise seviyeye göre Türk ve Yabancı eğitmenler kullanılmaktadır.

Akademik İngilizce seviyesi ulaşanlar, C2 sertifikası almaya hak kazanır. İş İngilizcesi öğrenmek isteyenler ve diğer eğitim planları için özel programlar yapılır. Kurs seçimi yaparken, tercih edilen programın tüm içeriği, süresi ve diğer şartlarını sorgulayabilir ve tüm bilgilere ulaşabilirsiniz.

%40 İndirimden Faydalan

Alanında uzman eğitmenler ile dil eğitimi vermek için sizi bekliyoruz.

İndirimler sınırlı sayıda öğrenci için geçerlidir.

Nullam quis risus eget urna mollis ornare vel eu leo. Aenean lacinia bibendum nulla sed