Hollanda Uyum Sınavı Nedir?

Hollanda Uyum Sınavı

Hollanda’da yaşamak isteyen, aile birleşimi yoluyla ülkeye gidecek olanlar Hollanda Uyum Sınavına tabi tutulurlar. Hollanda elçiliğinde adaylar bir sınavdan geçerler. Vizeyi alabilmek için bu sınavdan geçer puan almak gerekmektedir. Hollanda uyum sınavı soruları çeşitli bölümlerden oluşur. Adaylar Hollanda halkı ve ülke hakkında bilgili olmalı ve Hollanda diline hakimiyetlerini kanıtlamalılar. Doğru koşullarda bu sınava hazırlananlar başarıyla testi geçebilirler ve böyle Hollanda maceralarına başlayabilirler. Sınavlar, Türkiye’de Hollanda elçiliğinde gerçekleştirilir.

Hollanda Uyum Sınavı Ne Anlama Gelir?

Hollanda’da uzun süre kalmak isteyenler ve aile birleşimi yoluyla Hollanda ülkesine gitmek isteyenler için elçilikte yapılan bir sınavdır. Hollanda entegrasyon sınavı olarak da bilinen Hollanda uyum sınavı, ülke hakkında genel bilgilerin ve Flemenkçe dil bilgisinin sorgulandığı bir sınav türüdür. Bu sınavdan geçer not almanın en önemli koşulu, sınava uygun bir şekilde hazırlanmaktır. Bunun için Hollanda Uyum Sınavı kursu en iyi seçenektir.

Hollanda Uyum Sınavı Bölümleri Nelerdir?

Hollanda’ya gidecekler için yapılan sınav, üç farklı bölümden meydana gelir. Hollanda uyum sınavı bölümleri şunları kapsar:

Hollanda Dili/Dinleme ve Konuşma

Adayların kelime, cümle yapısı bilgisi, telaffuz ve akıcılık bilgileri sorgulanır. Sınavın bu aşamasında adayın yapması gerekenler:

  • Hikaye tekrarlama: Kişiye bir hikaye dinletilir ve hikayeyi yeniden anlatması istenir.
  • Zıt anlamlı kelimeler: Kişiye bir sözcük söylenir ve bu sözcüğün zıt anlamlısını söylemesi istenir.
  • Kısa yanıtlar: Kişiye sorulan basit sorulara kısa yanıtlar vermesi istenir.
  • Cümle tekrarlama: Kişi Flemenkçe bir cümle dinler ve bunu kelimesi kelimesine tekrar etmesi talep edilir.

Hollanda Dili/Okuduğunu Anlama

Kişi, sunulan soruları okumalı ve doğru cevabı işaretlemelidir. Ya da doğru-yanlış seçeneklerden doğru olan cevabı bulmalıdır. Bu bölümde sesli olarak bir bölüm okumanız ve okuduğunuzu anlamanız gerekir.

Hollanda Toplumu Hakkında Bilgiler

Hollanda Uyum Sınavı, ülke hakkında çeşitli bilgileri de içeren bir bölüme sahiptir. Sınavın bu aşaması adayın Hollanda toplumu hakkındaki bilgi düzeyini ölçer. Kişiye Naar Nederland filminden yüz görsel içeren bir resim kitabı gösterilir. Her fotoğrafla alakalı birer soru vardır. Sınavın ikinci bölümü iki örnek soru ve görsel kitabından otuz sorudan meydana gelir.

%40 İndirimden Faydalan

Alanında uzman eğitmenler ile dil eğitimi vermek için sizi bekliyoruz.

İndirimler sınırlı sayıda öğrenci için geçerlidir.

Nullam quis risus eget urna mollis ornare vel eu leo. Aenean lacinia bibendum nulla sed