İyi Bir İngilizce Kursu Nasıl Olmalı?

İyi Bir İngilizce Kursu

İngilizce bilmenin zorunluluk olduğu global bir dünya düzeninin kurulmuş olması bu dili öğrenmekten başka bir seçenek bırakmaz. Eğitim, iş veya diğer gelişim alanlarında yapılan sınavlardan başarıyla geçmek için de destek alınmalıdır. İngilizce kursu seçimleri bahsedilen nedenlerden dolayı oldukça önemlidir.

İyi bir kurs ile çalışmak seviyenize uygun şekilde eğitim almanıza, eksikleri tamamlamanıza ve gerekli başarıyı elde etmenize aracılık eder. Bunun için seçimlerinizde ön planda bulundurmanız gereken noktaların neler olduğunu bilmek büyük kolaylık sağlar.

İyi İngilizce Kursunda Sınıfların Öğrenci Sayısı

Bir kursun iyi olup olmadığına karar vermek için bakılması gerekenlerden bir tanesi oluşturulan seviye sınıflarının kaç kişiden meydana geldiğidir. Çünkü kalabalık sınıflar öğrenme ve etkileşime geçme konusunda eksikliklerin yaşanmasına neden olacağından alınan sonuçların beklenenden az olmasına neden olur. İngilizce kursunun iyi olması ve eğitimden anladığını göstermesi için az kişiden oluşan sınıflar oluşturması gerekir.

Eğitim Planlaması ve Telafilerin Olması

Kurs seçerken bir başka önemli etmenlerden birisi de kursun eğitim yani kurs uygulamasında nasıl bir yol izlediğidir. Derslere katılımda sağlanan esneklik, telafilerin olup olmaması, seviyenin geçilmemesi halinde yeniden eğitime alınıp alınmadığı gibi sorular bu kapsamda ele alınmalıdır.

İyi bir dil kursu derse en fazla %10 katılmama imkanı sunarken, telafi için ders ayarlama esnekliğini sağlamalıdır. Seviye geçilmediğinde ise yeniden eğitim alınmasına olanak tanınmalıdır. Aksi durumda kurs eğitimi kursu alan için yeterli olmayabilir.

Kurs Sonunda Verilen Sertifikalar

Kurs seçimlerinde seviye sonunda girilen sınava bağlı olarak her yerde geçerliliği olan belgelerin verilmesi de önemlidir. Bu durum tercih ettiğiniz Beşiktaş İngilizce kursu için gerekli bir ölçüttür. Eğitim kalitesinin yeterli olduğu, sertifika şartlarının sağlandığı bir kurs önemli oranda başarılı bir kurs olarak nitelenebilir.

İyi Bir Kurs ve Dil Öğrenme Garantisi

Dil öğrenme garantisi olarak adlandırılan durum geçilemeyen seviyelerle alakalıdır. Öğrenci seviye sonunda yapılan değerlendirmede başarısız olduğunda yeniden ve ücretsiz şekilde bu seviyeyi alması sağlanır.

Devamsızlık yapmamış olmasına karşılık başarısız olması halinde uygulanan bu sistem kursun verdiği eğitime ve kadrosuna olan güvenini ortaya koyar. Bunun için iyi bir kurs dil öğrenme garantisi vermelidir.

Eğitim Günleri ve Saatlerinin Düzenlenebilmesi

Eğitim alacağınız kursun seviye değişimleriyle birlikte özellikle çalışan öğrenciler için gün değiştirme esnekliği sağlaması gerekir. Bilgi verilmesi halinde:

  • Seviye ve sınıfa bağlı olarak değişime izin verilmelidir,
  • Öğrencinin seviyede başarısız olmaması adına düzenleme ve esneklik sağlanmalıdır,
  • Gerekli durumlarda eğitimin dondurulması için şans verilmesi gerekir.

Bu sayede öğrencinin eğitim konusunda daha rahat ve verimli olduğu zaman dilimleri seçilerek programlarda kolaylık sağlanması söz konusu olur.

Seviye Belirlenmesi ve Sınıfların Oluşturulması

Seviye belirleme işlemleri yapılması bir kurs için eğitim sonunda başarılı olunması adına önemli bir durumdur. Çünkü aynı seviyede olmayanların aynı sınıfta yer alması bir süre sonra eğitim geriliği olması anlamına gelir.

Bu nedenden dolayı seviye belirleme konusunda online veya birebir belirleme işlemi yapılması iyi bir kursun yapması gerekenler arasında ilk sıralarda yer alır. Online yapılan seviye belirleme işlemleri kadar eğitmenler tarafından birebir yapılan seviye belirleme işlemi de yapılabilir.

Öğrencinin seviyesine uygun şekilde belirleme işlemi yapılması kursun kadrosu ve tecrübesine bağlı olarak yapıldığından kursla alakalı bilgiler de vermiş olur.

Materyallerin Ücretsiz Verilmesi

Dil öğrenmek için gerekli olan materyallerin ücretsiz şekilde verilmesi gerekir. Test, konu anlatımları veya pratik yönlendirmelerin olduğu kaynaklar öğrenciler için öğrenmenin ayrılmaz bir parçasıdır.

Bunun için iyi bir İngilizce kursu seçerken bunların tamamının ücretsiz şekilde verilip verilmediği kontrol edilmelidir. Aynı zamanda verilenlerin yeterli olması da bir başka boyutudur. Uzun bir kurs için yeterli gelecek eğitim gereci verilmesi kursun eğitim anlayışını da ortaya koyacaktır.

Tecrübe Durumu ve İyi Kurs İlişkisi

Dil eğitimi her insan için farklı zorluk seviyesinde olduğundan tecrübeli bir kurs ile yola çıkmak daha doğru olacaktır. Çünkü tecrübeli olması kursun her seviyeden öğrenci ile planlı bir şekilde ilerlemesine ve kurs sonunda planlanan başarının elde edilmesine olanak tanır.

Öğrencilerin eğitim kalitesinden emin oldukları, kadrolarını yakından tanıdıkları ve desteklenen süreçlerin bulunduğu bir kursta daha çok verim elde etmeleri mümkün olur. İyi bir kurs diğer eğitim sektörlerinde de olduğu gibi uzun süreli geçmiş gerektirir.

%40 İndirimden Faydalan

Alanında uzman eğitmenler ile dil eğitimi vermek için sizi bekliyoruz.

İndirimler sınırlı sayıda öğrenci için geçerlidir.

Nullam quis risus eget urna mollis ornare vel eu leo. Aenean lacinia bibendum nulla sed