Hemen Yaz
Hemen Ara

Ücretsiz deneme dersi için hemen formu doldur!


  • Anasayfa
  • Blog
  • İngilizce Kurslarında Fiyat-Performans Nasıl Ölçülür?

İngilizce Kurslarında Fiyat-Performans Nasıl Ölçülür?

Bilgi Al

Diğer Yazılar

İngilizce Kurslarında Fiyat-Performans Nasıl Ölçülür?

Eğitim ve iş hayatında herkes kariyerini yükseltmek için İngilizce dil bilgisi seviyesini ilerletmek ister. İngilizce kursu fiyatları kurumlar arasında farklılık gösterebilir. Kurumun eğitim kalitesi, ders saati süresi, eğitimi veren hocaların profesyonelliği gibi etkiler fiyat farklılıklarına neden olur.


İngilizce kurslarında fiyat – performans ölçümleri verilen eğitimin kalitesi ile ölçülür. Öğrencilere sağlanan imkânlar, eğitmenlerin deneyimleri, eğitim performansının yüksek olmasını sağlar. Kaliteli eğitim verilen kursta, öğrenciler İngilizceyi en iyi şekilde öğrenirler.

Yabancı Dil Kurs Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Günümüzde, herkes kendi ihtiyacına uygun yabancı dil kursu bulabiliyor. İhtiyaca ve hedefe yenilik kurs seçeneklerinin olması fiyat farklılıklarına neden olabiliyor. Beşiktaş İngilizce kursu fiyatları her bütçeye uygun olarak sunulur. Kurs seçimi yapmak isteyenlere, verilen eğitimlerin ve uygulanan fiyat politikalarının neye göre belirlendiği detaylı anlatılır.


İngilizce dil kurs fiyatları şu kıstaslara göre belirlenir;


Ders saati ve eğitim süresi,

Birebir ya da özel ders talebi,

Özel kampanya seçenekleri,

Online ders,

Kursa başlanacak tarih ve ödeme şekilleri kurs fiyatlarında farklılığın oluşmasına neden olur. İndirimli seçeneklerden herkes faydalanabilir.

İngilizce Seviye Tespit Sınavları

İngilizce kursu öncesinde ve sonrasında öğrencilerin seviyelerinin tespit edilebilmesi için sınav yapılır. İngilizce seviye tespit sınavları, tercih edilen eğitim modeline göre yapılıyor. Online İngilizce kursunu tercih edenler, seviye tespit sınavlarına da online olarak katılıyor. İngilizce kursu için fiyat belirlenirken, eğitime başlanacak seviye baz alınıyor.


Başlangıç seviyesinden başlayacak olanlar için seviye tespit sınavı yapılmamakta ve sıfırdan başlanmaktadır. Başlangıç seviyesi sonunda sertifika alacak olanlar, kurs bitirme sınavına girer ve başarılı olursa sertifika alır.

İngilizce Kurslarında Ölçme Ve Değerlendirme

İngilizce kurslarında ölçme ve değerlendirme, verilen eğitim seviyesinde yapılır. Kurs devam ederken ara dönemlerde hocalar çeşitli ölçme, değerlendirme uygulamaları yaparak, gelinen noktayı görmeye çalışır.


İngilizce kurs sınavlarında uygulana ölçme ve değerlendirme işlemlerinde şunlar yapılır;


Okuma ve anlama,

Dinleme,

Yazılı anlatım,

Sözlü anlatım,

Bu ölçme yöntemlerinin her birisinden en düşük 15 en yüksek 25 puan alınmalıdır. Toplamda 60 puan üzerinde alanlar başarılı sayılır.

İngilizce Dil Kursu Seviyeleri

İngilizce dil kursu eğitim programları ve kurs fiyatları dil eğitim seviyelerine göre belirlenir.

Amerikan Time İngilizce kursu seviyeleri şunlardır;

  • Elemantary İngilizce Kursu (A1 Seviyesi),
  • Pre ıntermediate (A2 Seviyesi),
  • Intermediate (B1 seviyesi),
  • Upper Intermediate (B2 seviyesi),
  • Advanced (C1 seviyesi),
  • Akademik düzey (C2 seviyesi),

Fiyat ve performans ölçümleri seviyelere göre yapılmakta ve öğrencilerin ihtiyaçları olan eğitimleri en iyi seçeneklerle almaları sağlanmaktadır.

İngilizce Öğrenme Yöntemleri

Öğrenciler, bütçelerine ve zamanlarına uygun İngilizce kursunu ararken, kolay öğrenme yöntemlerinin uygulandığını görmelidir. İngilizce kursunda, kolay öğrenmeyi sağlayacak birçok yöntem vardır. Öğrencilere gösterilen yöntemler İngilizceyi daha kolay öğrenmeyi ve dil seviyesini geliştirmeyi sağlar.


Uzman hocalar hazırlanan müfredata göre eğitimleri verirken daha kolay öğrenmeyi sağlayacak ve günlük hayatta uygulanabilecek tüm yöntemler hakkında bilgi verir. Amaç öğrencilerin dil öğrenme hedeflerine daha kısa sürede ulaşabilmesini sağlamaktır.

İngilizceyi Günlük Yaşama Dâhil Etmek

İngilizce öğrenmeyi destekleyecek yöntemleri belirlemek ve günlük yaşama dâhil edebilmek önemlidir. İngilizce kursu, vermiş olduğu eğitim kalitesi ile fiyat – performans ölçümünün yapılmasını sağlıyor. Günlük hayatında, İngilizce altyazılı dizi ve filmleri izlemeyi alışkanlık haline getirenler daha kolay öğrenecektir.


İngilizce müzik dinlemek ve kelimeleri takip etmek, daha fazla İngilizce kelimeyi kalıcı olarak öğrenmeyi sağlayacaktır. Günlük hayatta yapılacak bazı değişiklikler İngilizce öğrenme performansınızı artıracak, istediğiniz seviyeye ulaşmanızı sağlayacaktır.

İş İngilizcesi Dil Kursu

İngilizce kurs fiyatları ve eğitim programları, genel İngilizce ile iş İngilizcesinde birbirinden farklıdır. İş dünyasında yer almak ve İngilizce dil seviyesini geliştirmek isteyenler, iş İngilizcesi kurs seçeneğini kullanır.


İş İngilizcesi kursunda şunlar öğrenilir;


Yazışma ve sunum teknikleri,

Telefon görüşme teknikleri,

Raporlama teknikleri,

Dil becerisinin geliştirilmesi,

İş İngilizcesi kursuna katılacak olanların başlangıç seviyelerinin upper ıntermediate (B2) olması istenir. Bu seviye altında olanlara önce genel İngilizce kursu verilir.

Online Dil Eğitim Seçenekleri

Beşiktaş Amerikan Time İngilizce kurs programlarını son dönemlerde online olarak sunuyor. Online dil eğitim seçeneklerinden faydalanmak isteyenler, daha uygun fiyatlara İngilizce öğrenebiliyor.


Online eğitim seçeneğini tercih edenlere, eğitimlerde katkı sağlaması için kitap ve materyal ürünleri ücretsiz olarak gönderiliyor. Derslere online olarak katılanlar, hocalarla birebir iletişim kurabiliyor.